Radio Szczecin 10.03.2012

Odsłuchaj całość w Radiu Szczecin »

Wyczyn Ferdynanda Magellana chce powtórzyć grupa żeglarzy z Kamienia Pomorskiego. W 2014 roku wyruszą na niewielkim jachcie w wyprawę dookoła świata. Wrócą… cztery lata później.

Jak przyznaje kapitan jachtu – Mateusz Stodulski – Pomysł o rejsie dookoła świata pojawił się już wiele lat temu. – Praktycznie od dzieciństwa marzyłem, aby taki rejs odbyć w przyszłości.

Wyprawa będzie trwała aż cztery lata. Nieprzypadkowo. – Chodzi nie o sport, czy wyczyn, ale czystą przyjemność. To ma być rejs, który będzie przygodą życia. Chcemy poznać świat bez pośpiechu i terminów – wyjaśnia Stodulski.

Ale powód jest jeszcze jeden – bezpieczeństwo. – Zakładając, że będzie to 4-letni rejs, możemy tak go zaplanować, żeby znaleźć się w danym rejonie świata w bezpiecznej porze roku mijając huragany i inne zagrożenia – tłumaczy Stodulski.

Na jachcie zmieszczą się 3 osoby. Jako że chętnych jest więcej, załoga (poza kapitanem) będzie się w trakcie rejsu zmieniać. A postępy w przygotowaniach do wyprawy można śledzić na stronie internetowej sputnikteam.pl.