Rejs Sputnika II przez Zatokę Biskajską w grudniowych Żaglach

Zapraszamy do przeczytania gruniowego wydania ogólnopolskiego miesięcznika Żagle,w którym jednym z głównych artykułów numeru jest opis najtrudniejszego odcinka pierwszego etapu rejsu „Sputnikiem dookoła Ziemi” – Zatoki Biskajskiej.
Z reportażu dowiemy się nie tylko tego jak wyglądała sama żegluga Sputnika II na tym akwenie ale również jak przygotowuje się strategię na „Biskaj” dla małego jachtu i na czym polega zła sława zatoki.

Żagle nr 12 2014 - Rejs Sputnika II przez Zatokę Biskajską

Czterostronicowy artykuł wygenerował ok. 100 tys. zł tak zwanego ekwiwalentu reklamowego dla każdego ze sponsorów projektu „Sputnikiem dookoła Ziemi”, a łączna wartość wszystkich efektów medialnych w prasie, internecie, radiu i telewizji w skali roku przekroczyła 500 tys. złotych. Ekwiwalent, wyliczany przez Instytut Monitoringu Mediów, pokazuje kwotę jaką należałoby wydać na reklamę aby odnieść taki sam efekt reklamowy. Tak duży ekwiwalent reklamowy pokazuje, że współpraca marketingowa w ramach projektu może być bardzo atrakcyjna dla sponsorów i partnerów projektu. Rejs ma profesjonalnie opracowaną ofertę marketingową, która zachęciła do współpracy najbardziej prestiżowe firmy z branży żeglarskie: Henri Lloyd -€“ brytyjska marka, założona w 1963 roku przez Polaka, Henryka Strzeleckiego, która specjalizuje się w specjalistycznej odzieży żeglarskiej jak i lifestyle, Crewsaver – reprezentowana w Polsce przez firmę Makanu, brytyjska firma projektująca i wytwarzająca sprzęt ratujący życie na morzu, Sail Service -€“ najważniejsza polska żaglowania, obsługująca jachty turystyczne, regatowe i największe żaglowce z całego świata, Eljacht -€“ firma projektująca oraz wykonująca kompleksowe instalacje elektryczne oraz elektroniczne na jachtach żaglowych i motorowych, wyłączny dystrybutor marki Raymarine, Lyofood – producent liofilizowanej żywności wyprawowej.
Pakiety sponsorskie zaczynają się już od 3.000 zł rocznie. Sputnikiem dookoła Ziemi, to rejs załogowy dookoła świata, realizowany przez Mateusza Stodulskiego i Jacht Klub Kamień Pomorski jachtem Sputnik II. Menedżerem projektu jest Marek Świderski. Partnerami medialnymi rejsu są: Magazyn Żagle, Magazyn Podróże oraz Magazyn Żeglarski TVN. Więcej informacji na temat rejsu można znaleźć na stronie www.sputnikteam.pl . Firmy i Instytucje zainteresowane wsparciem projektu prosimy o kontakt: office@jkkp.pl

Rejs „Sputnikiem dookoła Ziemi” wspierają: Sail Service, Crewsaver, Eljacht, Henri Lloyd, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Lyofood, Jacht Klub Kamień Pomorski i Miesięcznik Żagle