załoga

Sputnik Team to względnie stała grupka ludzi, z którymi żeglujemy razem na Sputniku i Sputniku II od 2008 roku. Organizujemy rejsy i ścigamy się amatorsko w regatach. Naszym sztandarowym przedsięwzięciem realizowanym corocznie od roku 2010 jest cykl rejsów „Kamień Pomorski – brama na szeroki świat”.

MietekMieczysław Stodulski

Mój pierwszy nauczyciel żeglarstwa, obecnie kapitan i właściciel Sputnika. Sternik jachtowy. Rocznik 1947. Żegluje od najmłodszych lat, odkąd tylko do powojennego Kamienia zawitało żeglarstwo. Po wodzie nauczył się jednak poruszać wcześniej, dzięki wynalazkom konstruowanym przez swojego ojca (dziadka Mietka), będących połączeniem dętek, rowerów i wiertarek. Przypominam, że sklepów żeglarskich wtedy nie było! Swego czasu marynarz na ORP Błyskawica. Fachowiec od wszystkiego, złota rączka i główny technik ekipy.

 

KarolinaKarolina Stodulska

W załodze od sezonu 2013 ale żeglarstwo i zamiłowanie do sportów wodnych ma w genach od zawsze. Najlepsza pływaczka w załodze i najweselsza osoba na pokładzie. Żona kapitana, pierwsza dama Sputnik Team. Uśmiechem łagodzi fale i oswaja morskie potwory.

Marek Majcher

Główny instrumentalista załogi. Bez niego portowe imprezy straciłyby połowę klimatu. Żegluje od roku 2010 ale czuje wiatr i jest świetnym żeglarzem, sprawdzonym w trudnych warunkach. Student, który fascynację żeglarstwem potraktował poważnie i obecnie jest na dobrej drodze do zostania wielkim konstruktorem obiektów pływających a jednocześnie światowej sławy gitarzystą. Liczymy na jedno i drugie. Potrzebujemy superłajby i piszczących fanek.

Michał Okniński

Misiek to Misiek. Hawajski surfer, którego wychowały plaże Maui i północny wiatr. Ścigaliśmy się razem w windsurfingowych regatach i razem odbywamy podróże międzyplanetarne. Czyni zadość tradycji marynarskiej i dostarcza nam oraz tubylcom niezapomnianych atrakcji w odwiedzanych portach. Poza tym architekt, malarz, główny fotograf załogi i… co tylko chcecie.

Andrzej Kłosowski

W załodze od początku, choć sprawy zawodowe nie pozwalają mu brać udziału w większości rejsów. Prywatnie wspaniały ojciec i znakomity przyjaciel. Żeglarz jachtowy, który na wodzie szuka ucieczki od codziennej gonitwy i delektuje się każdą chwilą. Dobry chłop.

Maciej Zalewski

Borys. Koleś, który nie wie czy jest wilkiem stepowym czy wilkiem morskim. W zasadzie potrzebowałby pięciu równoległych żyć, żeby znaleźć rozwiązanie tej zagadki, bo w każdej roli potrafi znaleźć fascynację. W załodze od początku, choć ostatnio częściej niż na jachcie można go zobaczyć z szabelką i w hełmie okładającego wroga aż miło. W pewnych szczególnych okolicznościach zamienia się w berserka.

Paweł Ziuziakowski

W załodze od sezonu 2012, sprawdził się doskonale w długim polarnym rejsie do Mikołaja. Znamy się od wielu lat i podzielamy pewną filozoficzną tendencję do dzielenia włosa na czworo. Ciekawy świata Europejczyk, który część studiów filozoficznych zaliczył w San Sebastian, ucząc się przy okazji mowy konkwistadorów.

Marek Świderski

Najlepszy wędkarz w załodze. Nie często udaje mu się jednak znaleźć na pokładzie Sputnika, ponieważ jako ojciec, prezes Jacht Klubu Kamień Pomorski i menedżer sportu musi oszczędnie dzielić swój czas. W Sputnik Team Marek pełni funkcję menedżera rejsu „Sputnikiem dookoła Ziemi”.

Tomek Kopcewicz

Artysta malarz, niedzielny gitarzysta, rejestrator, odpowiedzialny za ruchomy obraz. Zarażony żeglarstwem po miesięcznej przeprawie przez cały Bałtyk.